Nawigacja

Internet Vectra opinie konsumentów

Internet Vectra - Co warto o nim wiedzieć?​

internet vectraPochodząca z Gdyni spółka akcyjna Vectra SA należy do najpopularniejszych dostawców Internetu i telewizji kablowej w Polsce. To jeden z liderów tej branży; według rankingów operatorów z 2019 roku, do Vectry należało ponad 22,3% rynku telewizji kablowej, co daje jej drugie miejsce w Polsce. Z usług Vectry korzystało ponad milion osób w czterystu trzydziestu dziewięciu miastach. Te liczby mówią same za siebie i stawiają Vectrę w ścisłej czołówce polskich operatorów telekomunikacyjnych. Nic dziwnego, że jej usługi budzą duże zainteresowanie – w poniższym artykule przedstawimy wam szczegółowo wszystkie istotne informacje dotyczące Vectry.

Vectra internet - Co warto wiedzieć?

Jak przystało na telekomunikacyjnego potentata, w ofercie Vectry znajdziemy wszystkie podstawowe typy połączeń internetowych. Oferty dostępu do sieci zawarte w katalogu Vectry można podzielić więc na trzy główne segmenty:

 • Standardowy Internet na łączach telekomunikacyjnych.
 • Internet światłowodowy.
 • Internet mobilny Vectra.

Internet Vectra jest więc dobrze dostosowany do zapotrzebowania rynkowego i każdy może znaleźć w ofercie firmy coś dla siebie. Charakterystyki poszczególnych typów połączeń nie odbiegają od tych, które cechują analogiczne usługi proponowane przez innych operatorów.

Standardowe łącze na łączach telekomunikacyjnych jest ogólnodostępne i chociaż nie gwarantuje największych możliwych prędkości przesyłu danych, to jest względnie stabilne i może być zamontowane praktycznie wszędzie.

Internet światłowodowy to prawdopodobnie przyszłość usług internetowych. Obecnie jest to usługa, która wciąż jest słabo dostępna, więc cieszy fakt, że wprowadzają ją kolejni operatorzy. Światłowód Vectra to druga po internecie światłowodowym Orange sieć światłowodowa w Polsce. Ponieważ zainteresowanie internetem światłowodowym stale rośnie, należy się spodziewać, że Vectra także będzie inwestować w ten segment rynku.

Internet mobilny Vectra jest usługą o największym zakresie dostepności. Tak jak w przypadku większości usług internetu mobilnego, wykupienie pakietu mobilnego Internet Vectra pozwala na korzystanie z dostępu do sieci na terenie całego kraju.
Podsumowując, zakres oferty Vectra jest szeroki i dostosowany do realiów rynkowych.

Internet z Vectry: ceny.

W kwestii cen Vectra także nie odbiega od swojej konkurencji ani na plus, ani na minus. Ceny Internetu kablowego wahają się w granicach od 39 złotych do mniej więcej 70 złotych. Ceny Internetu mobilnego są niższe; w tym przypadku koszt wykupienia usługi wynosi od 5 do 50 złotych.
Operator zapewnia dodatkowo modem Wi-Fi, który pozwala na łączenie się z Internetem z dowolnego miejsca w domu. Dużą zaletą oferty Vectra jest możliwość wyboru kilku różnych typów modemów. Podstawowym rodzajem jest klasyczny modem, pozwalający na łączenie się z kilkoma różnymi urządzeniami. Dla szybkich łączy przeznaczony jest nowoczesny modem 2,4 GHz i 5 GHz.

Internet kablowy Vectra: opinie i szczegóły ofert.

Trudno zaprzeczyć, że w zakresie internetu kablowego trudno o szerszy wybór różnych usług niż ten, który proponuje Vectra. Opinie internautów wskazują, że pod tym względem trójmiejski operator jest szczególnie interesujący. W tym segmencie rynku Vectra rzeczywiście ma się czym pochwalić. Nieco gorzej wygląda oferta internetu światłowodowego, ale akurat w tym przypadku sam fakt posiadania połączenia światłowodowego w katalogu usług jest wart odnotowania i trzeba go zaliczyć operatorowi na plus.

W ofercie Vectry znajdziemy sześć różnych opcji połączenia kablowego. Każde z nich cechuje się odmienną prędkością połączenia, innymi usługami dodatkowymi i ceną. Tym, co łączy wszystkich sześć pakietów, jest czas trwania umowy. Każdą umowę zawiera się tu na dwadzieścia cztery miesiące. Ponadto, instalacja Internetu zajmuje zawsze jeden dzień i kosztuje dodatkowo jeden złoty. Poniżej prezentujemy wam szczegóły poszczególnych połączeń:

 • Internet 30 Mb/s + pakiet HBO.
  Najbardziej podstawowa i najtańsza ze wszystkich usług internetowych Vectry daje użytkownikowi możliwość łączenia się z internetem i pobieranie danych z prędkością do 30Mb/s. Prędkość wysyłania nie przekracza 1,5Mb/s. W pakiecie otrzymuje się także dodatkowo usługę HBO GO, a całkowity koszt usługi wynosi 49 złotych za miesiąc. Warto podkreślić, że opłata za pierwszy miesiąc to symboliczna złotówka.
 • Internet 100 Mb/s + pakiet Eleven.
  W drugiej z sześciu ofert znajdziemy połączenie z Internetem, które umożliwia osiągnięcie prędkości pobierania danych do 100Mb/s i prędkość wysyłania do 10MB/s, a do tego otrzymujemy pakiet Eleven. Koszt tego pakietu usług wynosi także 49 złotych miesięcznie, dzięki czemu jest ona zdecydowanie korzystniejsza od poprzedniej. Opłata za pierwszy miesiąc również wynosi złotówkę.
 • Internet 100 Mb/s + pakiet HBO.
  Jeżeli zamiast pakietu Eleven zapragniemy skorzystać z HBO GO, wówczas cena usługi zwiększy się do 65 złotych miesięcznie. Parametry pobierania i wysyłania nie ulegają zmianie, dlatego dodatkowych szesnaście złotych płacimy za HBO.
 • Internet 150 Mb/s.
  Czwarta z sześciu ofert jest pozbawiona dodatkowych usług i obejmuje wyłącznie dostęp do Internetu. To połączenie pozwala na pobieranie danych z prędkością do 150Mb/s i wysyłania danych z prędkością 15Mb/s. Ponieważ w tej ofercie nie ma żadnych dodatków, jest ona stosunkowo tania i polecana osobom, którym zależy na prędkości. Miesięczny abonament wynosi 39 złotych i 99 groszy.
 • Internet 300 Mb/s.
  Przedostatnia oferta obejmuje wyłącznie połączenie z Internetem, bez dodatkowych usług, za to w tym wypadku prędkość połączenia sięga 300Mb/s przy pobieraniu danych i 30Mb/s przy ich wysyłaniu. Miesięcznie zapłacimy za nią 44 złote i 99 groszy.
 • Internet 600 Mb/s. 
  Ostatnia oferta Internetu z Vectry, czyli Vectra 600m/bs, pozwala na rozwinięcie zawrotnej prędkości pobierania wynoszącej aż 600Mb/s i prędkości wysyłania sięgającej 30Mb/s. W tym przypadku także nie otrzymamy dodatkowych pakietów i usług, ale prędkość połączenia wynagradza tę niedogodność. Miesięczny koszt połączenia tego typu wynosi jedynie 59 złotych i 99 groszy

Internet mobilny Vectra​

Zaprezentowaliśmy już ofertę Internetu kablowego Vectra. Opinie na temat tego operatora często podkreślają jakość Internetu mobilnego. Czy warto korzystać z Internetu mobilnego Vectra?
W zakresie Internetu mobilnego Vectra posiada tylko dwie propozycje, które różnią się od siebie wyłącznie ilością otrzymywanych gigabajtów transferu. Tańsza opcja kosztuje 44,99 złotych miesięcznie i otrzymujemy w niej 6 gigabajtów. W droższej opcji, kosztującej miesięcznie 49,99 złotych, dostajemy 12 gigabajtów. Ponieważ różnica pomiędzy nimi wynosi tylko pięć złotych, to jest jasne, która z nich jest korzystniejsza.

Obie oferty Internetu mobilnego obejmują umowę zawieraną na 24 miesiące, nielimitowane rozmowy i wiadomości, pierwszy miesiąc za złotówkę oraz pakiet HBO GO.

Vectra Internet Opinie pozytywne i negatywne.

Powyższy przegląd usług trójmiejskiej spółki jest oczywiście bardzo pobieżny, ale umożliwia wyrobienie sobie ogólnego wyobrażenia o tym, co prezentuje sobą Vectra. Niewątpliwie jest to solidny operator o ugruntowanej pozycji, który wychodzi naprzeciw klientom i proponuje im wybór różnorodnych połączeń. Lektura opinii na temat internetu Vectra pozwala wyodrębnić szereg wad i zalet korzystania z usług tego operatora.

Oto one:

Internet Vectra: Opinie pozytywne.

Wśród pozytywnych opinii o Vectrze znajdziemy następujące zalety usług tej firmy:

 • niskie ceny,
 • różnorodność ofert,
 • szybkie połączenia,
 • dodatkowe pakiety.

Internet Vectra Opinie negatywne.

Większość negatywnych opinii o Vectrze wymienia następujące cechy:

 • często zawieszające się połączenia,
 • utrudnioną komunikację z obsługą klienta,
 • słabo rozwiniętą sieć światłowodową.

Internet Vectra opinie redaktorów portalu.

Czy warto korzystać z usług firmy Vectra? Opinie klientów sugerują, że tak. Nasza redakcja także jest tego zdania. Trójmiejski operator oferuje tanie i szybkie połączenia, a także jest dostępny na terenie całego kraju. Chociaż wśród opinii o Vectra skargi często podkreślają zawieszanie się Internetu, to jednak wydaje się, że są to przypadki marginalne i nie należy się nimi szczególnie przejmować. Milion zadowolonych klientów mówi sam za siebie. Czy więc warto? Warto!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Stworzone z myślą o Tobie! Wszelkie prawa zastrzeżone @2020 TopInternet.pl.