Nawigacja

Internet UPC opinie

Internet z UPC

internet upcW przesyłanych od was mailach wielokrotnie pojawiają się pytania o Internet UPC. Opinie naszych czytelników są dla nas ważne, dlatego zdecydowaliśmy, że w kolejnym artykule odniesiemy się do waszych zapytań i zrecenzujemy ofertę popularnego dostawcy Internetu.

Internet w UPC: co to jest?

UPC, a właściwie UPC Polska Sp. z o.o, to polska część międzynarodowej korporacji UPC Broadband, którą z kolei zarządza amerykańskie przedsiębiorstwo Liberty Global. UPC jest więc niczym innym jak firmą z branży telekomunikacyjnej, zajmującą się dostawami usług tele


W przeciwieństwie do innych operatorów i dostawców Internetu UPC nie jest łatwo rozpoznawalne. Być może przyczynia się do tego fakt, że spółka nie inwestuje gigantycznych pieniędzy w rozbudowane kampanie reklamowe. Mimo to UPC regularnie króluje w rankingach najszybszego Internetu i najlepszych dostawców. Dzieje się tak, ponieważ firma koncentruje się na jakości usług, być może wychodząc z założenia, że dobry produkt nie potrzebuje dodatkowej reklamy.

Podstawowa oferta internetowa UPC.

Dostępne w Internecie opinie o UPC zachwalają szczególnie usługi dostępu do Internetu szerokopasmowego. To właśnie w tym segmencie branży telekomunikacyjnej UPC jest najbardziej aktywne. Przyjrzyjmy się więc uważnie ofercie spółki.
UPC proponuje swoim klientom umowy podpisywane na 6 miesięcy, co znacząco wyróżnia je na rynku. Większość dostawców i operatorów wiąże swoich klientów umowami dwuletnimi (24 miesiące) lub nawet trzyletnimi (36 miesięcy). UPC staje w kontrze do tego trendu i oferuje krótkoterminowe umowy, które oczywiście można przedłużać po upływie określonego czasu. Takie rozwiązanie jest bardzo dogodne zarówno dla studentów i osób potrzebujących dostępu do Internetu tylko tymczasowo, jak i dla tych, którzy chcą korzystać z usług UPC dłużej.

Ci drudzy, po zakończeniu umowy sześciomiesięcznej, mogą zdecydować się na jej przedłużenie albo na podpisanie umowy bezterminowej, czyli tak zwanej umowy bez okresu zobowiązania. Oczywiście możliwe jest też podpisanie takiej umowy od razu, jednak oferta umów krótkoterminowych jest ogromną zaletą UPC. Pozwala każdemu klientowi sprawdzić, czy dostawca spełnia jego oczekiwania. Jeśli tak, można z nim zostać na dłużej. Jeśli nie, można łatwo przejść do kogoś innego.

Internet UPC: krótka umowa lub umowa bez okresu zobowiązania.

Dostępne usługi różnią się nieco w zależności od tego, czy decydujemy się na umowę sześciomiesięczną, czy umowę bez zobowiązania. Jeśli zdecydujemy się na krótką umowę, wówczas pojawiają się następujące możliwości do wyboru:

 • 300 Mb/s za 49,99 złotych miesięcznie,
 • 300 Mb/s za 49,99 złotych miesięcznie + TV w cenie,
 • 500 Mb/s za 59,99 złotych miesięcznie.

W każdej z tych trzech ofert otrzymujemy Modem Connect Box z WiFi i połączenie światłowodowe. Co więcej, instalacja kosztuje jedynie symboliczną złotówkę. Do każdego pakietu można dobrać także dodatkowe usługi:

 • Pakiet Sportowy Go za 19,99 złotych miesięcznie,
 • Pakiet HBO Go za 19,99 złotych miesięcznie,
 • Internetowy pakiet FILMKLUB za 14,99złotych miesięcznie,
 • Zestaw UPC WiFi Booster, za 15,00 złotych miesięcznie.

Jeżeli nie chcemy podpisywać umowy krótkoterminowej i zdecydujemy się od razu na umowę bez okresu zobowiązania, wtedy oferta zaprezentuje się tak:

 • 300 Mb/s za 59,99 złotych miesięcznie + 34 kanały TV (w tym 23 w jakości HD) + Modem Connect Box z WiFi,
 • 500 Mb/s za 69,99 złotych miesięcznie + 34 kanały TV (w tym 23 w jakości HD) + Modem Connect Box z WiFi,
 • 1 Gb/s za 89,99 złotych miesięcznie + 34 kanały TV (w tym 23 w jakości HD) + Modem Giga Connect Box z WiFi.

Ponadto możemy dokupić wymieniane wcześniej usługi dodatkowe. Jak można zauważyć, w skład umowy bezterminowej wchodzi nie tylko Internet, ale też telewizja UPC. Opinie internautów zgodnie podkreślają, że oferty UPC w zakresie łączonych usług są wyjątkowo korzystne. Nie pozostaje nam nic innego, jak przyłączyć się do tego grona.

Internet UPC dla firm.​

Poza Internetem dla zwykłych użytkowników UPC proponuje także pakiety biznesowe, czyli Internet dla firm. Także i pod tym względem oferta firmy prezentuje się interesująco. Nie będziemy dokładnie omawiać oferty UPC dla firm, jednak nakreślimy jej ogólny kształt, by dać czytelnikom pewne wyobrażenie o możliwościach, jakie w tym zakresie daje UPC.
UPC oferuje trzy podstawowe typy umów biznesowych:

 • Biznes Internet 400 za 54,99 złotych netto miesięcznie,
 • Biznes Internet 600 za 69,99 złotych netto miesięcznie,
 • Biznes Internet 1000 za 99,99 złotych netto miesięcznie.

Każdą umowę podpisuje się na 24 miesiące, czyli na dwa lata, a ponadto można do nich dokupić dodatkowe usługi:

 • Stały Adres IP za 10 złotych netto miesięcznie,
 • Zestaw UPC WiFi Booster za 15 złotych netto miesięcznie.

UPC Internet: Opinie redakcji portalu

Mamy nadzieję, że powyższy tekst przybliża wam ogólny zarys oferty UPC. Nie da się zaprzeczyć, że na tle konkurencji UPC prezentuje się bardzo korzystnie. UPC nie proponuje tylu różnych wariantów co inni dostawcy, jednak ich oferty są bardzo atrakcyjne. Na pochwałę zasługują przede wszystkim stosunkowo niskie koszty przy dobrych prędkościach przesyłu danych. Krótkie umowy i możliwość podpisania umowy bez czasowego zobowiązania również wyróżniają UPC na rynku.

Niekiedy pojawiają się opinie, że wadą UPC jest słaba dostępność do usług dostawcy, ale naszym zdaniem jest to chybiony zarzut. UPC działa w blisko 160 miastach w Polsce, zasięg dostawcy stale się powiększa i chociaż jeszcze kilka lat temu z dostępnością do UPC bywało słabo, to dzisiaj prezentuje się to o wiele lepiej. UPC jest obecne we wszystkich dużych i większości małych miast.

Opinie o Internecie w UPC.

Na zakończenie przedstawimy wam kilka wybranych z Internetu opinii o UPC. Chcemy tu wyraźnie podkreślić, że opinie pochodzą z dużych forów internetowych, a ich autorzy nie są przypadkowymi internautami.
Świetna firma, naprawdę. Szybkie transfery i niskie koszty, właściwie nie mam się do czego przyczepić. Korzystam z ich usług od kilku lat i pamiętam, że na początku miałem wątpliwości, ale to dlatego, że nie rozpoznawałem marki... UPC stawia na jakość, nie na reklamy! Nie dajcie się zwieść konkurencji!
Marek z Radomia.
Gdy wprowadziliśmy się z mężem do nowego mieszkania, mieliśmy do wyboru dwóch dostawców Internetu w naszej dzielnicy. To był poważny dylemat: UPC czy Vectra? Vectra była bardziej znana, a UPC dopiero pojawiło się w naszej okolicy i nie znaliśmy nikogo, kto by korzystał z ich usług... Wybraliśmy w końcu UPC, bo uznaliśmy, że bardziej nam się to opłaca. I korzystamy z ich oferty do dzisiaj! Internet jest bardzo szybki i stabilny, a przy tym tani i naprawdę doskonały. Niektórzy nasi znajomi też mieli takie dylematy – Vectra czy UPC albo UPC czy coś innego – i ci, którzy nie wybrali UPC są niezadowoleni. A my jak byliśmy zadowoleni, tak jesteśmy dalej. Cóz więcej mogę powiedzieć? Myślę, że warto skorzystać z tej firmy!
Jola z Rybnika.
A co wy o tym myślicie? Korzystacie z usług UPC? Dajcie nam znać – przyślijcie maila albo napiszcie komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Stworzone z myślą o Tobie! Wszelkie prawa zastrzeżone @2020 TopInternet.pl.