Nawigacja

Plus internet opinie klientów

Internet w Plusie. Czy warto?

internet w plusieNa łamach naszego portalu przeczytaliście już o Playu, Orange i T-Mobile. Kolejnym operatorem komórkowym, którego ofertę będziemy analizować, musi być więc Plus.
Plus, czyli dawny Plus GSM, to jedna z najpopularniejszych sieci komórkowych w Polsce, zarządzana przez działającą od 1996 roku firmę Polkomtel. Według ostatnich statystyk, w Polsce działa blisko dwadzieścia pięć milionów zarejestrowanych w Plusie numerów, co stawia sieć Polkomtelu w ścisłej czołówce rodzimej branży telekomunikacyjnej. Początkowo Plus był skoncentrowany na usługach telefonicznych, podobnie jednak jak inne sieci komórkowe wprowadził do swojej oferty dostęp do Internetu. Usługi Plusa w tym zakresie wchodzą w skład marki Plus Internet – i to nią zajmiemy się w dzisiejszym tekście.

Internet LTE Plus - Opinie o Internecie z Plusa.

Oferta większości firm telekomunikacyjnych koncentruje się na Internecie bezprzewodowym. Firmy tego typu nie posiadają rozbudowanej infrastruktury Internetu kablowego, jednak mogą wykorzystywać samą sieć komórkową do łącznia swoich klientów z siecią internetową. Z tego powodu oferty tych firm koncentrują się przede wszystkim na Internecie mobilnym.

Plus nie jest tu wyjątkiem, chociaż warto pokrótce wspomnieć o tym, że sieć Polkomtelu, poza Internetem bezprzewodowym, stara się zdobyć dla siebie miejsce na rynku Internetu światłowodowego. Dostępne są trzy oferty: 150 Mb/s za 60 złotych miesięcznie, 500 Mb/s za 80 złotych miesięcznie i 1 Gb/s za 100 złotych miesięcznie. Ceny nie należą do najniższych, jednak dostępne prędkości wynagradzają koszt instalacji takiego Internetu.
Rynek Internetu światłowodowego w Polsce znajduje się wciąż na bardzo wczesnym etapie rozwoju, więc nie powinno nikogo dziwić, że Plus wciąż koncentruje się, mimo wszystko, na Internecie mobilnym, a w szczególności na Internecie LTE.

Plus - Internet LTE

Technologia 4G LTE jest dziś najbardziej zaawansowaną generacją bezprzewodowego dostępu do Internetu i powoli wypiera poprzednią generację 3G. LTE wykorzystuje sieci komórkowe, a przy tym zapewnia bardzo stabilne i szybkie połączenia, dzięki czemu łączy w sobie zalety Internetu mobilnego i domowego, dostarczanego „z kabla”. LTE zapewnia, z jednej strony, swobodny dostęp do sieci w niemal każdym miejscu, a z drugiej, pozwala uzyskiwać prędkości transferu porównywalne ze standardowymi połączeniami kablowymi. Technologia 4g LTE umożliwia, przynajmniej w teorii, osiąganie prędkości transferowych wynoszących do 300 Mb/s, co jest dzisiaj w zupełności wystarczające do swobodnego korzystania z Internetu.

W różnych tekstach i ofertach pojawiają się często pojęcia 4G i LTE używane razem lub zamiennie. Aby nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania, wyjaśniamy: 4G to nazwa kodowa typu sieci komórkowej, natomiast akronim LTE określa standard przesyłu danych w tej sieci. Ich znaczenia są więc blisko ze sobą związane.

Plus Internet LTE: Opinie o ofercie.

Internet LTE to dziś najpopularniejszy i najlepszy rodzaj Internetu mobilnego, więc nie powinno nikogo dziwić, że Plus oferuje szeroki zakres usług w tej dziedzinie.
Podstawowa oferta Internetu LTE w Plusie dla nowego klienta prezentuje się obecnie następująco:

  • 30 gigabajtów za 30 złotych miesięcznie,
  • 45 gigabajtów za 40 złotych miesięcznie,
  • 60 gigabajtów za 50 złotych miesięcznie,
  • 100 gigabajtów za 90 złotych miesięcznie.

Trzeba dodać, że w ofercie 45, 60 i 100 GB dostępny jest nielimitowany Internet LTE nawet po wykorzystaniu pakietu danych.
Umowę możemy podpisać standardowo w dwóch trybach: z urządzeniem lub bez urządzenia. W wersji bez urządzenia do podstawowej kwoty abonamentu trzeba jednorazowo dopłacić dodatkowo 9 złotych opłaty aktywacyjnej. Jeżeli zdecydujemy się na umowę z urządzeniem, wówczas Plus oferuje kilka różnych routerów i modemów w stosunkowo niskich cenach. Dostępna jest opcja spłaty ratalnej, dzięki czemu urządzenie nie obciąża zanadto portfela.
Wszystkie umowy zawiera się na 24 miesiące.

Internet LTE Plus: Opinie o internecie domowym.

Oferta Internetu domowego Plusa wydaje się nam stosunkowo korzystna. Nie odstaje ani na, nomen omen, plus, ani na minus od ofert innych operatorów. Na pochwałę zasługuje nielimitowany dostęp do Internetu LTE po wyczerpaniu pakietu. Jeżeli chodzi o Internet Plus LTE bez limitu, opinie internautów są bardzo zachęcające. Chwali się stabilność połączeń i szybkie prędkości przesyłu danych. Bardzo dobry zasięg sieci sprawia, że można z niej korzystać praktycznie w całej Polsce.

Naszym zdaniem oferta Plusa jest jedną z lepszych na rynku.

Plus - Internet na kartę

Nasi czytelnicy często pytają o Internet na kartę, tak więc na zakończenie poruszymy jeszcze ten temat. Wielkie sieci komórkowe dbają o to, by ich oferty były skierowane do możliwie jak największego grona odbiorców, więc nie jest zaskoczeniem, że Plus także udostępnia Internet LTE na kartę. Starter kosztuje 5 złotych i udostępnia nam początkowo 6 gigabajtów. Następnie pojawiają się trzy możliwości:

  • Bez Limitu min./SMS/MMS 10 GB,
  • Do 100 GB po doładowaniu,
  • Prosto na kartę, 19 gr./min./SMS/MMS.

 

Można także zdecydować się na Internet na kartę dedykowany dla tabletów i laptopów. W tej wersji dostępne są dwa warianty:

  • Do 100 GB po doładowaniu,
  • Na rok 30 GB.

 

W drugiej wersji starter kosztuje 15 złotych i na starcie otrzymujemy 30 gigabajtów. Do zalet Plusa na kartę należy to, że co piąte doładowanie jest gratisowe. Mała rzecz, a cieszy!

Internet Plus opinie podsumowujące.

Rozwój technologii sprawił, że trudno się dzisiaj obejść bez dostępu do Internetu. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób wyraża zainteresowanie usługami Internetu mobilnego, a operatorzy prześcigają się w prezentowaniu korzystnych ofert i promocji. Plus, jako jeden z największych polskich sieci komórkowych, nie należy do wyjątków. Sieć Polkomtelu stara się przyciągnąć klientów atrakcyjnymi ofertami i korzystnymi cenami. Czy warto się zdecydować na jej usługi? Po przeanalizowaniu ofert Plusa nasza redakcja jest zgodna: warto. Plus nie jest może liderem na rynku, ale na pewno niczym nie ustępuje swojej konkurencji, a niektóre aspekty jego propozycji sprawiają, że ma grono oddanych klientów.
A co wy myślicie o Plusie? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Stworzone z myślą o Tobie! Wszelkie prawa zastrzeżone @2020 TopInternet.pl.