Nawigacja

Internet Play opinie klientów o dostawcy internetu Play

Internet światłowodowy Orange.

internet playSieć telefonii komórkowej Play jest na pewno doskonale znana naszym czytelnikom. Ta należąca do operatora P4 sieć cyfrowej telefonii komórkowej jest obecnie największą w Polsce. Według niektórych szacunków, w naszym kraju funkcjonuje ponad piętnaście milionów numerów przypisanych do Play. Internet domowy to kolejny, po sieciach komórkowych, segment rynku usług telekomunikacyjnych, na którym Play stara się przodować w rankingach. 

O ile trudno znaleźć dla niego konkurencję w zakresie telefonów komórkowych, to oferta internetowa Play jest nieco mniej znana. Czy warto wykupić Internet domowy Play? Jak prezentuje się oferta Play na tle konkurencji? Czy krążące po sieci opinie o play są prawdziwe? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!

Play: Internet domowy LTE.

play internet domowy lte
Najważniejszą rzeczą, którą trzeba wiedzieć o ofercie internetowej Play, jest ta, że operator nie zapewnia dostępu do Internetu kablowego. Co więc dostaniemy w zamian? Internet stacjonarny Play LTE!

Internet LTE to często spotykany sposób dostarczania Internetu wykorzystywany przez operatorów sieci komórkowych. Podstawą transmisji danych jest w tym wypadku sygnał sieci komórkowej, który nie stawia ograniczeń wynikających z istnienia (bądź nieistnienia) infrastruktury sieciowej. Połączenie LTE umożliwia komunikację z siecią z każdego miejsca Polski – jeżeli możemy korzystać z sieci komórkowej, to możemy też korzystać z Internetu.

Internetu LTE nie należy jednak utożsamiać z Internetem mobilnym. Warunki użytkowania tej usługi są dostosowane do potrzeb klienta, co wiąże się przede wszystkim z wysokimi limitami danych – o wiele wyższymi niż w przypadku Internetu mobilnego.

Na potrzeby domowe, Internet LTE z Play odbiera się za pomocą specjalnego routera lub routera Net Box.

Internet Play: Opinie o ofercie.

Opinie dotyczące oferty Play często podkreślają jej zróżnicowanie, co należy uznać za prawdę. Do wyboru mamy Internet Domowy Play z urządzeniem lub Internet domowy Play bez urządzenia. Jeśli więc posiadamy urządzenie zdolne odbierać sygnał LTE, wówczas możemy skorzystać z oferty, w której nie płacimy za router lub Net Box.

 

Jeżeli wybierzemy Internet z urządzeniem, wówczas otwierają się przed nami następujące możliwości:

 • Internet domowy play bez limitu z limitem prędkości pobierania po przekroczeniu 100 gigabajtów, który kosztuje 60 złotych miesięcznie.
 • Internet domowy play bez limitu z limitem prędkości pobierania po przekroczeniu 200 gigabajtów, który kosztuje 70 złotych miesięcznie.
 • Play internet domowy bez limitu z limitem prędkości pobierania po przekroczeniu 300 gigabajtów, który kosztuje 80 złotych miesięcznie.

 

Wybór Internetu bez urządzenia daje nam natomiast możliwość skorzystania z jednej z trzech poniższych ofert:

 • Internet play z limitem 20 gigabajtów, za 20 złotych miesięcznie (dostępny przy zakupie abonamentu na telefon).
 • Internet z limitem 50 gigabajtów, za 40 złotych miesięcznie.
 • Internet play bez limitu gigabajtów z limitem prędkości pobierania po przekroczeniu 100 gigabajtów, za 50 złotych miesięcznie.
 • Internet play bez limitu gigabajtów z limitem prędkości pobierania po przekroczeniu 200 gigabajtów, za 60 złotych miesięcznie.

 

Powyższe zestawienie obejmuje więc siedem różnych ofert dobrze dostosowanych do potrzeb różnych klientów, w tym także tych, którzy nie korzystają z sieci komórkowej Play. Internet domowy jest tu dostępny dla każdego na bardzo korzystnych warunkach.

Warto także odnotować, że operator oferuje do wyboru różne rodzaje modemów, co jest dodatkową rzeczą przemawiającą na jego korzyść.

Internet mobilny Play. Opinie pozytywne i negatywne.

Nieco inaczej prezentuje się oferta Play w zakresie Internetu mobilnego. Zamieszczane w Internecie opinie o Play zawierają czasem krytyczne uwagi na temat tej konkretnej usługi, jednak naszym zdaniem są one niesłuszne i trochę krzywdzące.
Play ma w swojej ofercie jeden typ usługi Internetu mobilnego. Otrzymujemy w niej przenośny router i dostajemy 50 gigabajtów limitu, a to wszystko za 45 złotych miesięcznie. Czy to dużo? Naszym zdaniem sporo – taki limit na pewno z powodzeniem wystarcza do codziennego korzystania z Internetu. Z drugiej strony, osoby korzystające z platform streamingowych mogą czuć niedosyt.

Play Internet - Opinie.

Podsumowując, przegląd oferty Play wypada korzystnie. Ceny nie są zawyżone, a proponowane limity rozsądne. Czy jednak Play faktycznie spełnia pokładane w nim nadzieje? Najprostszym sposobem udzielenia odpowiedzi na to pytanie będzie przytoczenie dwóch opinii na temat tego dostawcy.
Mam telefon w Playu od kilku lat i niedawno zakupiłem internet domowy. Limit 100 giga, ale wszystko działa bez zarzutu, mam nowy ruter i ogólnie jestem zadowolony. Tak więc myśle, że warto.
Marek, Szamotuły.
Odradzam! Łącze się zrywa, sieć wolno chodzi, a do tego w salonie nikkt mi nie powiedział o tym, że w Internecie bez limitu ma się limit... prędkości pobierania! Prędkośc Internetu Play to jakiś horror! Czuję się teraz jakbym wróciła do czasów średniowiecza i modemów telefonicznych!
Danka, Olsztyn.
WIĘCEJ OPINII PRZECZYTASZ NIŻEJ

Cytowane wyżej opinie zaczerpnęliśmy z Internetu i są one reprezentatywne dla pozytywnych i negatywnych wypowiedzi o Play. Podsumowując, zalety i wady internetu z Play prezentują się następująco:

Zalety:

 • brak limitów,
 • korzystne ceny,
 • dostęp do sieci na terenie całego kraju.

Wady:

 • problemy z ciągłością połączenia,
 • limity prędkości pobierania,
 • niedokładne informowanie klientów o warunkach umowy.

Play Internet. Zakończenie.

Co zaś na temat Play myślą członkowie naszej Redakcji? Naszym zdaniem powyższe uwagi wyczerpują wszystko, co warto wiedzieć o Play. Niektórzy z nas korzystają lub korzystali z internetu domowego od tego operatora. Uważamy, że warto zdecydować się na Internet w Play. Opinie zamieszczane w sieci są często bardzo spolaryzowane: wahają się od entuzjastycznych, po mocno krytyczne. Warto podkreślić, że te drugie są często przedstawiane przez osoby, które nie zapoznały się do końca z warunkami umowy, dlatego pamiętajmy: zawsze pytajmy dokładnie o szczegóły i czytajmy każdy podpisywany dokument.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Stworzone z myślą o Tobie! Wszelkie prawa zastrzeżone @2020 TopInternet.pl.