Nawigacja

Internet orange opinie konsumentów

Internet światłowodowy Orange.

internet światłowodowy orangeRozwój technologii postępuje w błyskawicznym tempie i to, co jeszcze niedawno wydawało się nowością, dzisiaj jest już przestarzałe. To zjawisko jest doskonale widoczne na rynku usług internetowych. Oferty połączeń sprzed kilku lat okazują się z dzisiejszej perspektywy mało atrakcyjne i powolne. Sam dostęp do Internetu to także zbyt mało, by zainteresować klienta, który w ofertach szuka także dodatkowych korzyści oraz, oczywiście, jak największej prędkości przesyłania danych. Jedną z najciekawszych obecnie ofert pośród dostawców usług internetowych ma Orange. Firma Orange udostępnia swoim klientom, jako jedna z pierwszych, usługę internetu światłowodowego Orange Światłowód. Czy warto skusić się na Internet z Orange? Czy światłowody Orange są naprawdę tak wydajne, jak to obiecują reklamy? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do lektury!

Orange OraŚwiatłowód - co to jest?

orange światłowód
Internet światłowodowy to bardzo obiecująca technologia, która dopiero pojawia się na rynku, jednak wiele wskazuje na to, że w przyszłości może wyprzeć tradycyjne rodzaje dostaw usług internetowych. Jak wskazuje jej nazwa, dostęp do Internetu jest w tym wypadku zapewniany za pomocą kabla światłowodowego. Na czym jednak polega rewolucyjność tego rozwiązania?

Same światłowody są dobrze znane i wykorzystywane w łączności od wielu lat. Światłowód to elastyczne, przezroczyste włókno szklane, poprzez które można przesyłać impulsy świetlne. Prędkość przesyłu danych jest tutaj ograniczone wyłącznie prędkością światła i nie różni się pod tym względem od możliwości przesyłowych tradycyjnych kabli. To jednak nie znaczy, że internet światłowodowy jest tak samo szybki jak zwykły! Wprost przeciwnie: światłowody, z uwagi na swoją konstrukcję, pozwalają na osiąganie bardzo wysokich prędkości transferu, sięgających bez większych trudności do poziomu 1 Gb/s.

Główna różnica między światłowodami a zwykłymi kablami polega na tym, że sygnały świetlne przesyłane światłowodem są całkowicie uniezależnione od zewnętrznych zakłóceń, wyładowań atmosferycznych i innych czynników utrudniających prawidłowy przepływ informacji.

Łącza światłowodowe umożliwiają stworzenie bardzo szybkich, bardzo stabilnych połączeń, które nie zacinają się, nie zawieszają i są o wiele odporniejsze na różnorodne awarie. Jest to szczególnie ważne dla osób, które grają w gry online i, przede wszystkim, korzystają ze streamingu. Światłowody pozwalają na wygodne korzystanie z portali streamingowych i pobieranie ogromnych ilości danych bez ryzyka, że dojdzie do awarii albo zawieszenia systemu, co zmusi nas do, na przykład, przerwania seansu filmowego.

Internet orange Światłowód - Cennik i rodzaje.

Internet światłowodowy jest obecny na polskim rynku już od pewnego czasu, ale wciąż niewiele firm zajmuje się dostarczaniem połączeń światłowodowych. W tym momencie oferta Orange jest największa, najszersza i zdecydowanie najłatwiej dostępna. Orange dysponuje największą siecią światłowodową w Polsce. Nic więc dziwnego, że wzbudza zainteresowanie wielu osób.

Podstawowym warunkiem skorzystania z oferty jest sprawdzenie, czy usługa Orange Światłowód jest dostępna w naszym miejscu zamieszkania. Zasięg światłowodów można sprawdzić na stronie internetowej Orange.
Jeżeli warunek bycia w zasięgu Orange jest spełniony, wówczas możemy wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę. Możemy więc:

  • wykupić wyłącznie połączenie z Internetem.
  • wykupić pakiet internet z telewizją.
  • wykupić pakiet Orange Love, w którego skład mogą wchodzić albo Internet i abonament komórkowy, albo też Internet, abonament komórkowy, telewizja i telefon domowy.

Ceny zależą od wybranego pakietu. Zakres cen oferowanych przez Orange waha się od 79 do 219 złotych abonamentu za pakiet Orange Love.

Jeżeli interesuje nas tylko Internet, wówczas ceny kształtują się następująco:

  • 59,90 za Orange Światłowód 300 Mb/s
  • 69,90 za Orange Światłowód 600 Mb/s
  • 79,90 za Orange Światłowód 1 Gb/s

Ogromną zaletą połączenia światłowodowego Orange jest to, że światłowód jest doprowadzany bezpośrednio do domu, jego montaż jest bardzo łatwy i nie wymaga wiercenia, kucia i zakładania nowych skrzynek, kabli i innych akcesoriów niezbędnych przy tradycyjnych sposobach łączenia. Montaż odbywa się za darmo, co jest kolejną zaletą oferty Orange Światłowód. Opinie wielu klientów nie pozostawiają złudzeń: łącze światłowodowe z Orange jest szybkie, niezawodne i stosunkowo tanie, dzięki czemu warto się nim zainteresować.

Internet orange - internet światłowodowy opinie.

Orange dba o to, by jak najwięcej osób wiedziało o ofercie Internetu światłowodowego i zainteresowanie naszych czytelników tym tematem dowodzi, że reklamy odnoszą sukces. Pojawia się jednak pytanie: czy warto zainwestować w Internet Orange? Opinie zamieszczane w Internecie nie pozostawiają wątpliwości. Oczywiście uważni czytelnicy naszego portalu wiedzą, że nie należy wierzyć wszystkiemu, co można przeczytać w sieci. W takim razie: warto, czy nie warto?

Analizując ofertę Orange trudno znaleźć coś, co mogłoby stanowczo przemawiać przeciwko temu dostawcy. Ceny abonamentów są korzystne, a pakiety są atrakcyjne i elastyczne, dzięki czemu właściwie każdy może znaleźć w ofercie tego popularnego operatora coś dla siebie. Można zarzucić Orange, że ich światłowody nie są dostępne w każdym miejscu, ale ten argument jest w zasadzie chybiony. Sieć światłowodowa Orange jest największa w Polsce i nieustannie się rozrasta. Pod tym względem Orange jest liderem na rynku i właściwie nie ma konkurencji. Jeżeli więc chodzi o Internet światłowodowy Orange, opinie naszych redaktorów są zgodne: zdecydowanie warto!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Stworzone z myślą o Tobie! Wszelkie prawa zastrzeżone @2020 TopInternet.pl.