Nawigacja

Internet Netia opinie i skargi

Internet z  Netii

netia internet stacjonarny
Netia to bez cienia wątpliwości gigant na polskim rynku dostawców Internetu. Chyba każdy słyszał o tej firmie i zetknął się z jej ofertą. Netia zajmuje się szerokim zakresem usług telekomunikacyjnych, od telewizji, po Internet szerokopasmowy. Realizuje zarówno połączenia przewodowe, jak i takie, które wykorzystują technologie bezprzewodowe. Czy warto skorzystać z oferty potentata telekomunikacyjnego, jakim jest Netia? Poniższy tekst powinien pozwolić ci na wyrobienie sobie własnego zdania na temat tego dostawcy.

Oferta Internetu Netia - Opis.

W ofercie Netii znajdują się połączenia z Internetem (zarówno stacjonarne, jak też mobilne), a także telewizja osobista i usługi telekomunikacyjne. Nas interesuje oczywiście wyłącznie oferta usług związanych z Internetem. W tym zakresie Netia oferuje dwie różne grupy usług:
  • Internet domowy.
  • Internet mobilny.

Netia Internet stacjonarny.

Netia oferuje dwa typy umów o dostawie internetu stacjonarnego w trzech pakietach taryfowych. Typ pierwszy to umowy bez lojalki. Bez względu na wybrany typ taryfy, umowa jest zawierana bezterminowo i można ją wypowiedzieć w dowolnym momencie. Kwoty abonamentu wynoszą 49,90 zł, 79,90 zł i 99,90 zł miesięcznie, w zależności od wybranej taryfy. Klient ma także możliwość wyboru dodatkowej usługi „Bezpieczny Internet” i dokupienia routera Wi-Fi. Typ drugi to umowy typu „trzy miesiące za pół ceny”. Przy takiej umowie przez pierwsze trzy miesiące płacimy jedynie 50% abonamentu za wybraną taryfę, ale zobowiązujemy się do realizacji umowy w zakresie przynajmniej trzech miesięcy. To dobra oferta dla osób, które chcą zaoszczędzić. Dostępne taryfy są trzy, niezależnie od typu zawartej umowy:
  • 100 Mb/s (49,90 zł)
  • 300 Mb/s (79,90 zł)
  • 900 Mb/s (99,90 zł)
Dostępność oferty jest uzależniona od obecności łącz Netii w miejscu zamieszkania klienta. Przed zawarciem umowy trzeba sprawdzić, czy Netia oferuje swoje usługi na wybranym obszarze. Jeżeli Netia nie oferuje w danym miejscu dostępu do Internetu stacjonarnego, można skorzystać z usługi Internetu mobilnego.

Netia Internet mobilny.

W dziedzinie Internetu bezprzewodowego Netia ma dla nas dwie propozycje, które uwzględniają dostęp do Internetu mobilnego LTE o zasięgu obejmującym całą Polskę.
Pierwszy plan oferuje 10 gigabajtów danych i kosztuje 14,90 zł za miesiąc.

Drugi plan umożliwia transfer danych o wadze 20 gigabajtów i jest o dziesięć złotych droższy, a więc wynosi 24,90 zł. Umowę można podpisać na rok lub na dwa lata.

Netia Opinie klientów.

Opinie na temat usług oferowanych przez Netię są podzielone. Do zalet Netii należy to, że można korzystać z jej oferty w całym kraju - jeśli nie stacjonarnie, to mobilnie. Możliwe jest też zawarcie umowy przez Internet, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Netia zapewnia ponadto stabilne, mało awaryjne łącze. Z drugiej strony, użytkownicy skarżą się na problemy z prędkością połączenia i z obsługą techniczną, która nie zawsze spełnia ich oczekiwania.
Wiele lat temu zobaczyłem w ofercie Netia Internet. Opinie znajomych były pozytywne, więc pomyślałem, że też spróbuję i nie zawiodłem się. Połączenie jest stabilne, nie psuje się, a oferta jest zawsze dobrze dostosowana do moich potrzeb. Raczej prędko nie zrezygnuję z Netii.
Andrzej.
Od kilku lat mam w domu internet stacjonarny Netia. Nie narzekam. Prędkość transfery jest dobra, łącze stabilne, obsługa techniczna miła, chociaż nie miałem z nią wiele styczności, no bo nic tu się właściwie nie psuje.
Tomasz.
Po długim namyśle zdecydowałam się na Internet Netia. Opinie przeczytane w Internecie zachęciły mnie, żeby spróbować, ale, prawdę mówiąc, nie jestem przekonana, czy to faktycznie najlepsza oferta, na jaką mogłam trafić. Czasami myślę, że jest nieco za drogo. Z drugiej strony, syn jest bardzo zadowolony z prędkości połączenia, więc na razie przy nim zostanę. Internet w Netii mają prawie wszyscy moi znajomi.
Helena.
Od wielu lat w naszym miasteczku jest dostępna Netia. Opinie miała zawsze dobre, nikt nie narzekał, a w moim domu była przez długi czas nawet telewizja Netia. Opinie kolegów były zawsze pozytywne, więc jak wprowadzili Internet, to i ja skorzystałem. Teraz mam też telefon komórkowy w Netii. Opinie ludzi są różne na ten temat, ale ja myślę, że telefon też warto u nich założyć.
Józef.
A co wy o tym myślicie? Korzystacie z usług internetu Neti? Dajcie nam znać – przyślijcie maila albo napiszcie komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Stworzone z myślą o Tobie! Wszelkie prawa zastrzeżone @2020 TopInternet.pl.