Nawigacja

Internet mobilny ranking 2020

Internet mobilny porównanie ofert - Znajdź najtańszy internet mobilny

W dzisiejszych czasach większość z nas korzysta z internetu mobilnego w telefonie, lub poprzez router mobilny (internet na kartę). Internet stacjonarny ma wiele zalet i na pierwszy rzut oka wygrywa z internetem mobilnym. Stałe łącze na kablu nie posiada limitu transferu danych, nie rozłącza, jest szybsze, oraz ma mniejsze opóźnienia. Dlatego też, jeśli jesteś sporą “pijawką” czyli – bardzo intensywnie korzystasz z internetu do pobierania/uploadowania rzeczy, bądź do oglądania filmów, to powinieneś przemyśleć zakup łącza stacjonarnego.

Skąd więc takie zafascynowanie wśród ludzi internetem mobilnym? Otóż największą zaletą tego rozwiązania jest możliwość zabrania go wszędzie. Kolejną zaletą jest prędkość. Gdy tylko jesteśmy w zasięgu LTE bądź 4G prędkość naszego łącza mobilnego potrafi naprawdę pozytywnie zaskoczyć. Gdy łącze stacjonarne ma pewne ograniczenia, jakie nadaje mu usługodawca, to prędkość łącza mobilnego potrafi być naprawdę ogromna. Nawet do 200-300 mb/s.

Jeżeli jesteś osobą, która mnóstwo czasu spędza poza domem – poniższy rankingu dostawców internetu mobilnego jest właśnie dla Ciebie. Przygotowaliśmy listę najlepszych usługodawców internetu mobilnego wraz ze szczegółowymi informacjami na i temat. Znajdziesz tam wszelkie minusy oraz plusy internetu mobilnego.

W poniższej tabeli przygotowaliśmy dla Was ranking internetu mobilnego w 2019 roku. Wszystkie zawarte poniżej oferty i informacje na temat internetu mobilnego dotyczą nowych użytkowników, którzy aktualnie nie posiadają żadnych usług u danego operatora. Tabela porównawcza pozwoli Ci znaleźć i wybrać najlepszy i najtańszy internet mobilny

Pamiętaj, że podczas wyboru operatora internetu mobilnego nie tylko cena ma znaczenie! Przed tym jak wybierzesz najlepszy internet mobilny LTE należy zwrócić uwagę na wiele innych czynników tj.: limit pakiety danych, maksymalna i średnia prędkość internetu oraz jedną z najważniejszych rzeczy: zasięg – bez zasięgu nietety nic nie zdziałamy.
OperatorNazwa pakietuLimit transferuPo przekroczeniu limituKoszt abonamentuOkres umowySzczegóły oferty
orange internet mobilny lteInternet mobilny LTE w Orange​250 GB​do 5 MB/s​69,99 zł​24 miesiące​
internet mobilny play ltePlay internet mobilny LTE 100 GB do 1 MB/s 49,99 zł 24 miesiące
t mobile internet mobilnyT-mobile internet mobilny 50 GB do 2 MB/s 39,99 zł 24 miesiące
plus lte internet mobilnyInternet LTE w Plusie 50 GB do 5 MB/s 49,99 zł 24 miesiące

Internet mobilny Orange

orange internet mobilny lte
Internet mobilny orange FreeNet SIMO to ekonomiczna oferta przygotowana dla osób, które nie chcą wiązać się umowami i ogromnymi kosztami. W naszej tabeli wynika, że Orange to najlepsza oferta internetu mobilnego w 2019r. Cena internetu mobilnego Orange FreeNet jest bardzo zbliżona do ceny Plusa jednak posiada znacznie większy (w tym przypadku większy oznacza gorszy) limit prędkości pobierania danych bo tylko 1 Mb/s. Jeżeli ta prędkość nie jest dla Ciebie satysfakcjonująca Orange pozwala na wykupienie dodatkowej usługi o nazwie “bez limitu danych do 5 Mb/s” w cenie 10 zł. Cena miesięczna za Internet mobilny Orange to 69,99 zł przy umowie na 24 miesiące. Podsumowując: Wygląda na to, że Orange to aktualnie najlepszy internet bezprzewodowy

W tej cenie Orange FreeNet daje nam do wykorzystania aż 250 GB transferu danych mobilnych miesięcznie. W tym zawiera się 150 GB do wykorzystania w strefie domowej.

Poczytaj opinie użytkowników na temat internetu mobilnego Orange

ZALETY

Orange nie nalicza transferu od 0:00 do 8:00​
Rabat na internet mobilny za wyrażenie zgody marketingowej oraz zgody na e-fakturę​
Prędkość internetu do 5 Mb/s po przekroczeniu transferu danych​

WADY

Zmniejszona prędkość po wykorzystaniu 250 GB pakietu​
Naliczane dodatkowe koszty po przekroczeniu limitu​

Internet mobilny Play

internet mobilny play lte
Po przeanalizowaniu wszystkich ofert internetu mobilnego na Polskim rynku okazuje się, że Play ma nam naprawdę wiele do zaoferowania w tej kwestii. Oferta Play jest najbardziej korzystna pod względem ilości danych mobilnych do wykorzystania oraz samej ceny. Operator Play oferuje internet mobilny za 49,99 zł a w tym daje nam nielimitowany transfer danych. Jednak po przekroczeniu limitu 100 Gb w miesiącu prędkość łącza spada nam do 1 Mb/s. Pomimo tego jest to całkiem interesująca oferta dla osób, które nie korzystają 24/7 internetu. Jeżeli chcesz poznać więcej informacji na temat internetu mobilnego Play - przeczytaj opinie o Play

ZALETY

Konkurencyjna i korzystna cena internetu mobilnego​
Wysoka jakość usług​
Dobry zasięg w wielu miejscach dzięki zasięgowi 4 sieci​

WADY

Zmniejszona prędkość internetu po wykorzystaniu 100 GB pakietu internetu​

Internet mobilny T-mobile​

t-mobile internet mobilny
Na Polskim rynku operatorów GSM - T-mobile jest uważany za jednego z droższych operatorów. Jednak na nasze szczęście nie przekłada się to na ofertę internetu mobilnego. T-mobile znajduje się na drugim miejscu naszego rankingu internetu mobilnego oferując (podobnie jak Play) nielimitowany transfer danych za kwotę 79,99 zł. Jednak po wykorzystaniu wyżej wymienionych 100 GB w ciągu miesiąca prędkość spada do 2 Mb/s (jest to dwa razy więcej niż oferuje sieć Play). Tutaj przeczytaj więcej opinii na temat internetu mobilnego T-mobile

ZALETY

Bardzo dobry zasięg w 99% kraju​
Promocja za 1 zł przez pierwsze 6 miesięcy internetu​

WADY

Wygórowana cena za internet mobilny​
Zmniejzsona prędkość po wykorzystaniu 100 GB internetu​

Internet mobilny Plus​

plus lte internet mobilny
Plus to bardzo stara firma, która ma ugruntowaną pozycję w świecie operatorów GSM w Polsce. Niestety nasz ranking internetu mobilnego stawia ją na trzecim miejscu. Internet mobilny Plus daje nam do wykorzystania nielimitowany transfer w zasięgu LTE w kwocie 49,99 zł lecz tylko z 50 GB transferem danych do wykorzystania w ciągu miesiąca. Natomiast wyprzedził ofertę konkurentów dając prędkość aż 5 Mb/s po wykorzystaniu 50 Gb transferu danych w ciągu miesiąca.

ZALETY

PROMOCJA > 0 zł przez pierwsze dwa miesiące​
50% zniżki na kolejną usługę w Plusie​
Prędkość 5 Mb/s po wykorzystaniu pakietu danych ​

WADY

Zmniejszenie prędkości po wykorzystaniu 50 GB pakietu danych​

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru internetu mobilnego?​

Gdy zdecydowaliśmy się na zakup internetu mobilnego lecz chcemy się doinformować w tej kwestii aby nie rozczarować się ofertą gdy już jesteśmy w trakcie trwania wielomiesięcznej umowy z operatorem należy zwrócić uwagę na:
  • Zapisy w regulaminie operatora - Pamiętaj aby zawsze dokładnie przeczytać dokument, który podpisujesz. Na pewno niejednokrotnie słyszałeś od znajomego lub czytałeś w sieci artykuł, że jeden podpis potrafi zrujnować człowiekowi życie. Na szczęście w tym przypadku tak się nie stanie natomiast zawsze należy zwrócić uwagę czy operator nie nalicza jakichkolwiek dodatkowych opłat. Dodatkowo zanim zdecydujesz się na internet mobilny LTE, dowiedz się jakie korzyści płyną z korzystania z internetu w technologii LTE.
  • Ile danych wykorzystujesz aktualnie - Przed finalną decyzją jakiego operatora internetu mobilnego wybierzesz sprawdź ile transferu miesięcznie zużywasz aktualnie. Możesz to sprawdzić w ustawieniach swojego telefonu. Gdy już się dowiesz dopasuj operatora do swoich wymagań korzystając z tego rankingu internetu mobilnego.
Warto zwrócić uwagę, że internet mobilny LTE nie jest idealnym rozwiązaniem dla graczy. Jeżeli jesteś osobą, która często gra w gry na komputerze bądź zarabia tym na życie - zachęcamy do zapoznania się z rankingiem internetu stacjonarnego. Jak już wyżej pisaliśmy - internet stacjonarny daje znacznie bardziej stabilne łącze z mniejszym opóźnieniem - co finalnie będzie przekładało się na jakość i komfort Twojej rozrywki.

Kto powinien wybrać internet mobilny LTE?

Internet mobilny to świetnie rozwiązanie dla osób pracujących zdalnie, na komputerach, lub w terenie. Sam osobiście dużo się przemieszczam i pomimo tego, że wiele lat byłem przeciwnikiem internetu mobilnego, to aktualnie bardzo go sobie chwalę. Z zasięgiem bywa różnie lecz całokrztałt jest naprawdę satysfakcjonujący. Internet mobilny jest również dobrym rozwiązaniem dla studentów, którzy również często wyjeżdżają do swoich domów rodzinnych i dużo korzystają z internetu - czy to do pisania prac czy do tworzenia prezentacji. Warto nadmienić iż aktualnie zasięg internetu LTE od T-mobile obejmuje swoim zasięgiem, aż 99% naszego kraju. Jest to naprawdę ciekawy wynik.

Jeżeli dotarłeś do tego momentu w artykule - oznacza, że wciąż nie zdecydowałeś się na żadnego operatora. Nie przejmuj się! Mamy kilka porad od czego warto zacząć. Po pierwsze sprawdź benchmarki internetowe na temat danej sieci. Po drugie spróbuj wykorzystać darmowe próbki tzw ‘oferty na próbę” aby przekonać się na własnej skórze czy dany internet będzie Ci odpowiadał. Na przykład firma Orange pozwala zamówić 1 GB internetu mobilnego i testować go przez tydzień. W tym przypadku jest to idealna okazja, aby sprawdzić jak zasięg Orange sprawdzi się w Twoim miejscu zamieszkania. Następnie możesz skorzystać z darmowego starteru Play, który daje 0,5 GB na 3 dni i również przetestować go w swoim domu.

Na koniec muszę Ci przypomnieć aby zawsze zapoznać się z warunkami świadczenia usług internetu mobilnego u danego operatora zanim podpiszesz umowę.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat internetu mobilnego LTE obejrzyj poniższy fimil na platformie YouTube:

Stworzone z myślą o Tobie! Wszelkie prawa zastrzeżone @2020 TopInternet.pl.
checkclose