Nawigacja

Internet domowy porównanie ofert 2020

Internet domowy porównanie ofert - Znajdź najtańszy internet stacjonarny

W przypadku gdy zastanawiamy się nad wyborem internetu stacjonarnego do domu, nie ma wątpliwości, że takie rozwiązanie ma masę zalet i niewiele minusów. Jednym z największych plusów posiadania internetu stacjonarnego jest stabilność łącza oraz brak limitu transferu danych. Internet stacjonarny do domu to najlepsze rozwiązanie dla osób pracujących, graczy, dla ludzi którzy chcą stworzyć w swoim domowym biurze lokalną sieć bądź dla tych, którzy chcą korzystać ze swojego smartfona VoIP

W dzisiejszych czasach użytkownicy mają coraz większe wymagania od prędkości i stabilności internetu.Skutkuje to tym, że operatorzy polepszają swoje usługi oferując dostęp do internetu stacjonarnego w coraz to bardziej korzystnych cena o większej przepustowości łącza.

Nasz poniższy ranking dostawców internetu podpowie Ci jaki internet wybrać w 2019r. oraz odpowie na pytanie “jaki jest najtańszy internet domowy?”.


ranking prędkości internetu w Polsce
Powyższe wykresy przedstawiają prędkość pobierania danych oraz prędkość wysyłania poszczególnych operatorów internetu. Można zauważyć, że INEA przewyższa pozostałych dostawców internetu w obu przypadkach. Tylko operator TOYA posiada o kilka kilobajtów mniej.

W ofercie INEA znajdziemy internet 1 Gb/s, Wi-Fi i aktywację za 0 zł, a także wydanie sprzętu za 25 zł oraz pakiet bezpieczeństwa 0,01 zł (2 licencje przez 1 miesiąc). Cena abonament wynosi 69,90 zł za miesiąc. Można wybrać większy pakiet 10 Gb/s za którego zapłacimy 199,90 zł za miesiąc. Pakiet zawiera Wi-Fi za 0 zł, aktywacja za 300 zł, a także wydanie sprzętu oraz pakiet bezpieczeństwa za tą samą cenę co w poprzedniej ofercie.

Internet TOYA w swoim pakiecie oferuje internet 30 Mb/s za 29,90 zł za miesiąc oraz dodatkowe opłaty za Wi-Fi 1,99 zł i Wi-Fi Plus 4,99 zł. Najszybszy internet jaki znajdziemy w ofercie operatora wynosi 600 Mb/s za 64,90 zł miesięcznie. Cena za Wi-Fi oraz Wi-Fi Plus wynosi 0 zł. Aktywacja w każdym pakiecie wynosi 9,99 zł.
Zarówno operatorzy INEA jak i TOYA oferują telewizję, telefonie komórkową oraz internet.

W UPS mamy do wyboru 3 pakiety. Jednym z nich jest najmniejszy internet stacjonarny 150 Mb/s w cenie 49,99 zł za miesiąc. W ofercie znajdziemy również 300 Mb/s za 59,99 zł za miesiąc oraz największy internet 500 Mb/s za 69,99 zł za miesiąc. Przy wyborze największego pakietu dużym plusem jest udostępnienie przez UPC jednego adresu IP i konto na serwerze www.

Pod względem PING czyli narzędzia służącego do diagnozowania połączeń sieciowych, na pierwszym miejscu znajduje się TOYA, na drugim miejscu ze średnim pingiem 17 ms znajduje się INEA, natomiast na trzecim miejscu znajduje się UPC z wynikiem 21 ms.

Internet do domu - Wybierz najlepszy i najtańszy internet stacjonarny

OperatorNazwa pakietuPrędkość pobieraniaPrędkość wysyłaniaKoszt abonamentuOkres umowySzczegóły oferty
netia - internet stacjonarnyNetia INTERNET 100 do 100 Mb/s do 10 Mb/s 49,99 zł 24 miesiące​
upc internet domowyFiber Power 60do 60 Mb/s do 6 Mb/s 49,00 zł 24 miesiące
vectra - internet domowyInternet 30 Mb/s do 30 Mb/s do 1,3 MB/s 39,90 zł 24 miesiące
internet stacjonarny ineaINTERNET 60 do 60 Mb/s do 10 MB/s 49,90 zł 24 miesiące
internet stacjonarny toyaTOYAnet 100 do 100 Mb/s do 15 MB/s 49,90 zł 24 miesiące
multimedia internet stacjonarnyInternet 60 Mb/s do 30 Mb/s do 2 MB/s 39,90 zł 24 miesiące

Dostawcy internetu stacjonarnego - opis

Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat każdego z powyżej wymienionych dostawców internetu stacjonarnego

Internet domowy NETIA

netia internet stacjonarny
Netia posiada bardzo ciekawą ofertę. Oferuje dobrą jakość internetu domowego w bardzo korzystnej cenie. Przez pierwsze trzy miesiące użytkowania internetu zapłacimy jedynie pełną złotówkę (1zł). W trakcie pierwszego zakupu dostajemy darmowy router WIFI. Jedynym kosztem jest opłata aktywacyjna w wysokości 29 zł. Gdy podpiszecie umowę na 24 miesiące, dostaniecie pierwsza dwa miesiące za okrągłe 0 zł. Netia w swoim pakiecie podstawowym daje internet o prędkość aż 100 Mb/s. Jest to naprawdę ciekawa oferta dla miłośników szybkiego i stabilnego połączenia. W prezencie dostajemy również pakiet HBO za 1 zł przez pierwszy miesiąc. Oprócz tego istnieje możliwość wykupienia pakietu TV + internet w cenie 69,90 zł – w tym pakiecie dostaniecie ponad 209 kanałów, a w tym 117 kanałów w jakości HD.

ZALETY

Korzystne konkurencyjne ceny
Szybka i sprawna pomoc techniczna dla klienta
Stabilne połączenie z internetem

WADY

Strona internetowa mało intuicyjna

Internet stacjonarny UPC

upc internet stacjonarny
Gdy zdecydujemy się na internet UPC będziemy zobowiązani do podpisania umowy na 24 miesiące. W tej cenie UPC ma nam do zaoferowania prędkość internetu od 60 do 250 Mb/s. Przy podpisaniu umowy na internet z UPC możemy za darmo skorzystać z 29 kanałów telewizyjnych. UPC daje bardzo dużo darmowych profitów. Jednym z nich jest darmowy router WIFI a drugim instalacja internetu za jedyne 1 zł w dowolnym terminie wybranym przez nas. Dla osób bardziej wymagających (np. graczy) UPC ma do zaoferowania bardzo szybki internet z prędkość aż do 500 Mb/s. Wybór tego pakietu z tak szybkim internet to koszt 89 zł miesięcznie, w tej cenie uzyskamy wszystko co powyżej wraz z jednym stałym publicznym adresem IP.

ZALETY

Biuro obsługi klienta przez internet
Sprawna i sympatyczna obsługa klienta
Niski ping - dobra jakość łącza

WADY

Brak okresu testowego

Internet stacjonarny Vectra

vectra internet stacjonarny
Vectra oferuje nam bardzo interesujące rozwiązanie dla osób, którzy nie lubią wiązać się umowami pisemnymi na długo. W kwocie 39,90 zł możemy kupić pakiet podstawowy internetu Vectra. W tej kwocie dodatkowo otrzymamy aż 88 kanałów TV. Najszybsza prędkość internetu jaką może zaoferować nam Vectra to 150 Mb/s miesięcznie. Dodatkowo możemy dopłacić 10 zł za TV do pakietu miesięcznego i uzyskać dostęp 162 kanałów telewizyjnych a w tym do 59 w jakości HD. Na chwilę obecną pakiet internetu Vectra z prędkością do 150 Mb/s kosztuje jedynie 49,90 zł – jest to specjalna promocyjna cena, która wkrótce może się zmienić. Vectra oferuje świetną zniżkę. Możemy uzyskać 10 zł rabatu za wyrażenie zgody na fakturę elektroniczną. Umowa (jak już wyżej wspomnieliśmy) jest podpisywana bez zobowiązań z 30-dniowym okresem wypowiedzenia. Dzięki temu możemy zrezygnować z internetu domowego Vectra w każdej chwili.

ZALETY

88 kanałów TV za darmo w pakiecie
Umowa bez zobowiązań
Zniżka do 10 zł za podpisanie zgód

WADY

Max. prędkość 150 Mb/s

Internet stacjonarny INEA

internet stacjonarny inea
Internet domowy INEA w swojej ofercie posiada internet domowy bez limitu danych z maksymalną prędkością internetu do 60 Mb/s. W tym najtańszym pakiecie dostaniemy aż 4 miesiące darmowego korzystania z internetu oraz miesięczny dostęp do HBO za darmo. Inea nie pobiera opłaty aktywacyjnej. Instalacja jest w 100% darmowa. Dodatkowo do pakietu możemy sobie dobrać telewizję oraz telefon. Największy pakiet INEA oferuje prędkość internetu do aż 1000 Mb/s. Cena tego pakietu to 119,90 zł miesięcznie.

ZALETY

4 miesiące korzystania za darmo
Aktywacja internetu w cenie
Wysoka prędkość do 1 Gb/s

WADY

Dodatkowe opłaty

Internet stacjonarny TOYA

internet stacjonarny toya
TOYA posiada całkiem niezłą ofertę, której cena jest proporcjonalna do jakości. W najtańszym pakiecie internetu domowego TOYA dostaniemy dwa razy większą prędkość niż u operatora INEA. Koszt aktywacji internetu stacjonarnego również nie jest wysoki bo wynosi jedyne 9,90 zł. W wymienionym pakiecie odbiorca otrzymuje jedynie internet. Dodatkowe usługi tj. Telewizja czy telefon są dodatkowo płatne. Najszybsza prędkość internetu jaką może nam zaoferować TOYA to 600 Mb/s w cenie 79,90 zł oraz 64,90 zł.

ZALETY

Korzystna cena

WADY

Opłata aktywacyjna 9,90 zł

Internet mobilny czy internet stacjonarny - jaki internet wybrać?

Badania rynkowe przeprowadzone na milionach użytkowników mówią, że większość użytkowników korzystających z internetu mobilnego korzysta z niego w domu! Dlatego, też jeżeli transfer danych, który aktualnie posiadasz u swojego operatora GSM jest dla Ciebie wystarczający – nie decyduj się na zakup dodatkowego internetu stacjonarnego ponieważ będzie to dla Ciebie dodatkowy zbędny wydatek.

Aby skorzystać z internetu trzeba posiadać modem internetowy. Są ich trzy rodzaje: zwykły router domowy, przenośny klucz USB oraz modem z wbudowanym routerem. Najbardziej korzystne rozwiązanie dla osób, które często używają internetu poza domem jest wykorzystanie routera mobilnego. Natomiast w przypadku osób, które z internetu korzystają głównie w domu zaleca się zakup routera stacjonarnego, który podłączysz do sieci zasilania i sieci LAN dodatkowo niemal każdy operator internetu stacjonarnego nie daje ograniczeń co do miesięcznego transferu danych.

Gdy zdecydujemy się na zakup internetu stacjonarnego możemy być pewni, że dostaniemy dużo szybszy internet w porównaniu do internetu mobilnego. Natomiast w przypadku internetu mobilnego LTE stacja bazowa posiada ograniczenia pojemności, które są współdzielone przez inne urządzenia korzystające z sieci. W takim przypadku operator internetu nie daje gwarancji.

Internet stacjonarny i internet mobilny - czym się różnią?

Największą zaletą internetu domowego jest brak limitu transferu danych. Natomiast gdy korzystamy z internetu mobilnego mamy możliwość korzystania z pełnej prędkości internetu tylko do wykorzystania określonej ilości transferu danych. Po wykorzystaniu tego transferu operator znacznie zmniejsza nam prędkość łącza.

Kolejna zaletą internetu stacjonarnego jest stała prędkość określona przez operatora. Internet mobilny nie posiada takiej zalety. Prędkość może się różnić w zależności od zasięgu, miejsca, w którym się znajdujemy, warunków atmosferycznych a nawet od rodzaju i jakości routera/modemu jaki posiadamy.. Dodatkowo maksymalna prędkość internetu mobilnego narzucona przez operatora jest stosunkowo niższa od prędkości internetu domowego.

Jak przeczytaliście wyżej internet mobilny i internet stacjonarny posiadają wiele różnic. Natomiast pomimo tych różnic oba rozwiązania posiadają wiele zalet. Jednak gdy podczas zakupu internetu mamy wybór pomiędzy internetem domowym a internetem mobilnym to powinniśmy zdecydować się na internet stacjonarny do domu. Internet mobilny LTE jako alternatywa dla internetu domowego to bardzo kiepski pomysł z powodu różnicy w jakości, prędkości i stabilności połączenia z internetem.
kto dostarcza najszybszy internet

Jak poprawnie wybrać internet stacjonarny (domowy)

Internet stacjonarny w pakiecie z telefonem

Sprawdź czy Twój operator komórkowy bądź operator telefonu stacjonarnego (jeśli posiadasz) oferuje możliwość konsolidacji telefonu z internet. Aktualnie wiele firm daje możliwość takiego rozwiązania dając przy tym bardziej korzystną cenę.

Internet mobilny LTE czy internet domowy?

Jak już powyżej wspomnieliśmy napierw należy sprawdzić jak dużo internetu miesięcznie zużywamy. Jeżeli nie przekraczamy wykorzystania internetu mobilnego to w zupełności na wystarczy. Natomiast gdy jesteśmy pijawkami, które wykorzystają ogromne ilości danych - powinniśmy wybrać internet stacjonarny.

Wypróbuj darmowe próbki i startery

Wiele dostawców pozwala na przetestowanie internetu przed zakupem. Zastanówmy się aby przez finalnym wyborem naszego dostawcy internetu przetestować ich kilku.

Stworzone z myślą o Tobie! Wszelkie prawa zastrzeżone @2020 TopInternet.pl.
checkclose